U Bačkoj Topoli su u nedelju održane moto kros trke za Otvoreni šampionat Srbije

Trebalo bi pomenuti i to da se posle pauze u kalendar vratila Bačka Topola kao jedan od domaćina moto-kros trka u Srbiji.05 – 07. 04. Vlasotince, 26 – 28. 04. Bačka Topola,14 – 16. 06. Čačak 
13 – 15. 09. Kraljevo, 04 – 06. 10. Požarevac .

 Evo i rezultata -prvo mesto „Beep beep“, Kraljevo ,drugo mesto „Sagmajster tim“ Subotica,treće mesto Termorad AMSK „Čačak“ -ekipa klubova 2 / prvo mesto Sagmajster tim, Subotica,drugo mesto „Tanasko Rajić“ Čačak.treće mesto MK „Vatreni“ Požarevac -klasa MXV -I mesto Dario Todorov „Sokola Railić tim“, Irig, II mesto Roša Aleksandar MK „Vatreni“, Požarevac,III mesto Gabor Sagmajster „Sagmajster tim“, Subotica

Već po tradiciji, moto-krosisti imaju čast da otvore sezonu moto-trka u Srbiji. Borba za šampionsku titulu kreće iz Vlasotinaca, sa nekada čuvene staze koju je novoosnovani Moto-kros klub „Junior” u potpunosti sredio i vratio joj stari sjaj. Ove godine moto-kros šampionat broji pet trka, od kojih je ona u Čačku domaćin i Alpe Adria šampionatu. Trebalo bi pomenuti i to da se posle pauze u kalendar vratila Bačka Topola kao jedan od domaćina moto-kros trka u Srbiji.  

Organizacija jedne trke šampionata je velika čast i odgovornost, jer njen značaj prevazilazi sportske okvire, daje na imidžu Srbije kada je reč o turizmu, jer dolaze brojni takmičari, njihove ekipe, kao i navijači

.

-ekipa klubova 1
prvo mesto „Beep beep“, Kraljevo ,drugo mesto „Sagmajster tim“ Subotica,treće mesto Termorad AMSK „Čačak“ -ekipa klubova 2 / prvo mesto Sagmajster tim, Subotica,drugo mesto „Tanasko Rajić“ Čačak.treće mesto MK „Vatreni“ Požarevac -klasa MXV -I mesto Dario Todorov „Sokola Railić tim“, Irig, II mesto Roša Aleksandar MK „Vatreni“, Požarevac,III mesto Gabor Sagmajster „Sagmajster tim“, Subotica

Rezultati po klasama:

Otvoreni šampionat Srbije

-klasa MX65
I mesto Viktor Kolnookov „Beep beep racing“, Kraljevo
II mesto Vuk Vojnić Hajduk „81 racing tim“,
III mesto Damjan Sokola „Sokola Railić team“, Irig -klasa MX85
I mesto Ana Koolnokov „Beep beep racing“, Kraljevo
II mesto Vuk Ćajić „Tanasko Rajić“, Čačak
III mesto Aleksandar Krajnović „81 racing team“, Subotica –klasa MX2
I mesto Milan Vukajlović „Beep beep racing“, Kraljevo
II mesto Vukašin Jablanović „GTC racing tim“, Kraljevo
III mesto Vuk Drmanac MK „Vatreni“, Požarevac -klasa MX125
I mesto Milosavljević Termorad „AMSK Čačak“
II mesto Đorđe Ristović Termorad „AMSK Čačak“
III mesto Mateja Stojanović MK „Junior“ , Vlasotince –klasa MX1
I mesto Teci Laslo Mađarska
II mesto Mark Česko, Sagmajster tim, Subotica
III mesto Miloš Đorđević, Sagmajster tim, Subotica

Kup Srbije (amateri) -klasa MXB
I mesto Slobodan Jablanović, „GTC racing“ Kraljevo
II mesto Vukašin Ćurčić „Tanasko Rajić“, Čačak
III mesto Ivan Kostić, MK „Junior“ Vlasotince –klasa MX
I mesto Balaša Lajoš „Sagmajster tim“, Subotica
II mesto Lang Viktor „81 racing team“, Subotica
III mesto Ranko Dabović „Sagmajster team“, Subotica

Rezultati po klasama:

Otvoreni šampionat Srbije

-klasa MX65
I mesto Viktor Kolnookov „Beep beep racing“, Kraljevo
II mesto Vuk Vojnić Hajduk „81 racing tim“,
III mesto Damjan Sokola „Sokola Railić team“, Irig klasa MX85
I mesto Ana Koolnokov „Beep beep racing“, Kraljevo
II mesto Vuk Ćajić „Tanasko Rajić“, Čačak
III mesto Aleksandar Krajnović „81 racing team“, Subotica -klasa MX2
I mesto Milan Vukajlović „Beep beep racing“, Kraljevo
II mesto Vukašin Jablanović „GTC racing tim“, Kraljevo
III mesto Vuk Drmanac MK „Vatreni“, Požarevac -klasa MX125
I mesto Milosavljević Termorad „AMSK Čačak“
II mesto Đorđe Ristović Termorad „AMSK Čačak“
III mesto Mateja Stojanović MK „Junior“ , Vlasotince -klasa MX1
I mesto Teci Laslo Mađarska
II mesto Mark Česko, Sagmajster tim, Subotica
III mesto Miloš Đorđević, Sagmajster tim, Subotica

Kup Srbije (amateri)

-klasa MXB
I mesto Slobodan Jablanović, „GTC racing“ Kraljevo
II mesto Vukašin Ćurčić „Tanasko Rajić“, Čačak
III mesto Ivan Kostić, MK „Junior“ Vlasotince –klasa MX
I mesto Balaša Lajoš „Sagmajster tim“, Subotica
II mesto Lang Viktor „81 racing team“, Subotica
III mesto Ranko Dabović „Sagmajster team“, Subotica-klasa MXV
I mesto Dario Todorov „Sokola Railić tim“, Irig
II mesto Roša Aleksandar MK „Vatreni“, Požarevac
III mesto Gabor Sagmajster „Sagmajster tim“, Subotica

Ekipna konkurencija

-ekipa klubova 1
prvo mesto „Beep beep“, Kraljevo
drugo mesto „Sagmajster tim“ Subotica
treće mesto Termorad AMSK „Čačak“ -ekipa klubova 2
prvo mesto Sagmajster tim, Subotica
drugo mesto „Tanasko Rajić“ Čačak
treće mesto MK „Vatreni“ Požarevac -klasa MXV
I mesto Dario Todorov „Sokola Railić tim“, Irig
II mesto Roša Aleksandar MK „Vatreni“, Požarevac
III mesto Gabor Sagmajster „Sagmajster tim“, Subotica

Ekipna konkurencija

-ekipa klubova 1
prvo mesto „Beep beep“, Kraljevo
drugo mesto „Sagmajster tim“ Subotica
treće mesto Termorad AMSK „Čačak“ –ekipa klubova 2
prvo mesto Sagmajster tim, Subotica
drugo mesto „Tanasko Rajić“ Čačak
treće mesto MK „Vatreni“ Požarevac

You May Also Like

More From Author