RAZVOJNI FOND ABU DABI KOPA KANAL MALI IDJOŠ – KULA

Predsednik Pokrajinske vlade Igor Mirović obišao je nedavno radove na izgradnji regionalnog sistema „Mali Iđoš“, kojima je ujedno i proširena prva faza izgradnje sistema za navodnjavanje finansiranih iz „Abu Dabi razvojnog fonda“ u AP Vojvodini.

Predsednik opštine Mali Idjoš Marko Lazić, kaže da ne krije sreću kada govori o ovom projektu i podseća da, kada se krenulo sa projektom, podrška je bila mala a danas je dvotrećinska.

– Ljudi sve vide i to su pokazali izbori u maloidjoškoj opštini na kojima su neki doživeli fijasko. Suština je da je to urađeno na najbolji način i da postoje ljudi koji svakodnevno brinu o tome – kaže predsednik Lazić

Podseća da su govorili da je sve samo maketa ali eto dokaza ,sve postade stvarnost.

Ovi radovi predstavljaju nastavak radova na iskopu kanala Kula-Mali Iđoš, a po njihovom završetku biće omogućeno navodnjavanje novih 11.500 hektara poljoprivrednih površina na području opština Kula, Vrbas, Mali Iđoš i Bačka Topola.

Predsednik Pokrajinske vlade Igor Mirović izjavio je da će završetkom radova na iskopu kanala u dužini od pet kilometara biti završen ogroman posao u okviru prve faze izgradnje sistema za navodnjavanje, koji se finansiraju iz „Abu Dabi razvojnog fonda“.

„Realizovali smo do sada 11 velikih projekata u okviru ovog programa, rekonstruisali smo i regionalne i dvonamenske sisteme i obezbedili navodnjavanje za novih 37.000 hektara poljoprivrednog zemljišta u AP Vojvodini“, rekao je predsednik Mirović.

On je istakao da je predviđeno da u 2019. godini počnu radovi na realizaciji druge faze, novih 18 projekata finansiranih iz Abu Dabi razvojnog fonda, čime će biti omogućeno navodnjavanje za još 70.000 hektara zemljišta.

„Sa novim investicionim zahvatom, koji je vredan više od šest milijardi dinara, planiramo da okončamo ovaj veliki i važan posao na najbolji način i na korist naših poljoprivrednika“, izjavio je predsednik Mirović, dodavši da će se ove godine, pored Banata i Bačke, raditi i u Sremu.

„Naš cilj je da obezbedimo navodnjavanje na svakom delu teritorije u Vojvodini, kako bi poljoprivrednicima obezbedili što bolje uslove“, rekao je direktor JVP „Vode Vojvodine“, Slavko Vrndzić.

SVE ŠTO SMO OBEĆALI ĆEMO ZAVRŠTI

Predsednik Skupštine opštine Bačka Topla prisustvovao otvaranju deonice putaa ka seoskom groblju u Tomislavcima.. On je ovom prilikom istakao da nikada ne obećavaju “kule i gradove” kao neki, ali da ispunjava svako obećanje dato narodu. Oni koji obećavaju bajke, kako kaže, nisu ni dobili poverenje građana, što je pokazano i na poslednjim održanim izborima u selia opštine.Radovi na putu od 1000 metara biće završeni za 45 dana.

Predsednik Skupštine opštine Saša Srdić

Predsednik je zahvalio ljudima koji su verovali u rad, ne u nerad, u one koji nisu obećavali kule i gradove, ali su ispunili sve što su obećali.

– Bez vaše podrške ne bismo stigliovoliko učiniti, nigde ne bismo uspeli predstavljati opštinu na snažan način. Sve što radimo, radimo zbog naše dece i građana Srbije – rekao je Srdić

Predsednik je poručio da ne postoji lak uspeh i da se sve postiže vrednim i teškim radom.

JEDINSTVO RAZLIČITOSTI ULJEM NA PLATNU

U izložbenoj sali Doma Kulture u Bačkoj Topoli sinoć je otvorena izložba autora Gorana Jelića.
 Ovoga puta samouki slikar publici predstavlja 30 radova rađenih uljem na platnu nastalih tokom minule dve godine. Jelić, koji se različitim vidovima likovnog izražavanja bavi od srednjoškolskih dana, do sada potpisuje oko 300 radova

.„Kao i svako umetničko delo, ljudski organizam je sastavljen od različitih delova. Veliki kontrasti koji su u nama samima, da bi mi bili harmonični, harmonično se kretali, pričali, pevali, mi moramo da postavimo te delove i da ih harmonizujemo. Mi smo svi slični i bliski, znači da smo harmonijski. Umetnici tu harmoniju pretvaraju u jedinstvo različitosti”.- reči su likovnog kritičara prisutnog ovom dogadjaju. IZLOŽBA JE OTVORENA DO 19. APRILA.

DAN ZDRAVLJA OBELEŽIO “JANOŠ HADŽI”

SVETSKI DAN ZDRAVLJA, 7. APRIL, OBELEŽAVA SE KAO JEDAN OD ZNAČAJNIH DATUMA PO KALENDARU JAVNOG ZDRAVLJA. OVOGODIŠNJI SVETSKI DAN ZDRAVLJA OBELEŽAVA SE POD SLOGANOM „PRIMARNA ZDRAVSTVENA ZAŠTITA OSNOV UNIVERZALNE POKRIVENOSTI ZDRAVSTVENOM ZAŠTITOM . U BAČKOJ TOPOLI SVEČANO SU POLOŽENI VENCI NA BISTU OSNIVAČA SAVREMENE MEDICINE U OVOM KRAJU “DR JANOŠA HADŽIJA

 O životu i radu prvog lekara u Bačkoj Topoli govorila je direktor Doma zdravlja dr Dora Kaloci, podsetivši da je Janoš Hadži u Bačku Topolu došao 1878. godine i od tog vremena počinje njegova briga o lečenju i brizi za pacijente, a istorija beleži da je svojim umećem i požrtvovanošću u jeku pandemije kolere 1892. godine spasao veliki broj stanovništva. Dr Kaloci je podsetila i na razvoj zdravstvene zaštite u opštini Bačka Topola do današnjih dana, posvećeni daljem napretku pre svega pružanju zdravstvene zaštite stanovništvu u seoskim sredinama. Tako će naredni period biti značajan po tome što će se pristupiti renoviranju ambulanti, kako je to učinjeno u Tomislavcima, Bajši, Novom Orahovu i Staroj Moravici a uskoro će se raditi na obnavljanju druge ambulante u Bačkoj Topoli.
“Primarna zdravstvena zaštita pokriva većinu zdravstvenih potreba tokom života, uključujući usluge kao što su: skrining, vakcinaciju, informacije o tome kako sprečiti nastanak bolesti, planiranje porodice, dijagnostiku, lečenje, koordinaciju sa drugim nivoima zdravstvene zaštite i rehabilitaciju. U većini slučajeva korisnici na ovom nivou uspevaju da zadovolje svoje zdravstvene potrebe, a ukoliko to nije slučaj, vanbolnička zdravstvena zaštita ima ulogu posrednika za upućivanje na druge, specijalizovane nivoe zaštite.Svetski dan zdravlja je i ove godine prilika da podsetimo stanovništvo na značaj zdravih stilova života i prevenciju faktora rizika za nastanak najčešćih poremećaja zdravlja. U Bačkoj Topoli je i posebna prilika na sećannje na ime dr Janoša Hadžija koji je doneo savremenu medicinu, toga vremena u naš grad.”- rekao je predsednik Skupštine optine Saša Srdić
 Povodom godišnjice Doma zdravlja, zaposlenima su uručene zahvalnice za dugogodišnji rad, a dodeljene su i predstavnicima lokalne vlasti, predsedniku opštine Gaboru Kišlinderu, predsedniku SO Bačka Topola Saši Srdiću, a ispred MZ Bačka Topola zahvalnicu je primio Nimrod Tomik.

SNAŽNA PODRŠKA ZBLIŽAVANJU BAČKE TOPOLE I KOSOVSKE MITROVICE

Predstavnici Srednje tehničke škole ,,Mihailo Petrović Alas” iz Kosovske Mitrovice pod vodstvom direktora Radovana Tanića, danas su posetili Tehničku školu ,, Jožef Šinković ” u Bačkoj Topoli. Plod je to rada, višemesečne saradnje prosvetnih radnika dve škole na zbližavanju i razmeni iskustava koju je inicirao profesor Radovan Gardašević.
“Odabrali smo Tehničku škola u Kosovskoj Mitrovici jer im sličan obrazovni profil našem, četiri područja rada i šest obrazovnih profila- tehnika, mašinstvo i obrade metala, građevinarstvo i arhitektura i saobraćaj. Škola broji 274 učenika. Sada smo sigurni da je izbor pravi.”-rekao je Radovan Gardašević
Po njegovim rečima ovakvi susreti jesu, iskreno radovanje svakom vašem novom programskom iskoraku, svakoj novoj saradnjii svakom uspehu u ma kom stvaralačkom segmentu školskog rada on bio ostvaren.
„Došli smo danas sa namerom da započnemo jednu saradnju koja će da traje i da to bude za naredne generacije i pokolenja a ne samo za ovu danas. Cilj našeg dolaska je da se bratimimo sa srednjom Tehničkom školom „Jožef Šinković“, da utvrdimo polja na kojima će mo da sarađujemo za početak a kasnije da to i proširimo. Ovo danas što smo došli je samo početak jedne dobre saradnje i saradnje koja je već podržana od lokalne samouprave iz Bačke Topole i Kosovske MItrovice.- objasnio je Radovan TANIĆ direktor ŠTC “MIhajlo Petrović Alas iz Kosovske MItrovice.
Zamenica predsednika opštine Marina Popović je dodala da država Srbija na svim nivoima vlasti želi da podrži rad, druženje, marljivost i spremnost mladih ljudi da se na najbolji način bore i izbore za sopstvenu budućnost, stvrajući nove veze i razmenjujući iskustva posebno sa područjima gde djaci ipak na neki način uče u vandrednim okolnostima.
Download

PČELARSTVO MEDJU NAJBOLJIM ŠTO SRBIJA IMA

Ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Srbije Branislav Nedimović posetio je opštinu Bačka Topola. Zajedno sa predstavnicima lokalne samouprave, poverenikom SNS-a Nemanjom Simovićem, predsednikom Skupštine opštine Sašom Srdićem i članovima opštinskog veća, razgovarao je sa Udruženjem pčelara ” Bačka Topola”

Ministar poljoprivrede u obilasku bačkotopolske opštine u pratnji predstavnika lokalne vlasti prvo se sastao sa dobro organizovanim lokalnim pčelarskim udruženjem koje broji oko 50 članova.
U razgovoru istakao je mogućnosti za razvoj ove grane poljoprivrede kao i mere koje sprovodi samo ministarstvo. Primera radi novi koncept registracije poljoprivrednih gazdinstava omogućavaće davanje subvencija u okviru elektronske komunikacije.
Pčelari su ukazali na stanje u ovom segmentu agrara i imali priliku da direktno pitaju ministra o planiranim koracima resornog ministrarstva. Najviše interesovanja su pokazali za zaostale subvencije i dobili obećanje ministra da će biti isplaćene do 15 aprila.
Predstavnici opštine Bačka Topola ističu da im je čast što je ministar prepoznao dobro organizovane agrarne segmente u lokalu i bio tu da ih uputi u mogućnosti za napredovanje u proizvodnji koje se nude kroz ministarstvo.

Ministar poljoprivrede i zaštite životne sredine Branislav Nedimović istakao je da je pčelarska proizvodnja jedna od najboljih stvari koju Srbija ima.

„Veoma je važno da razvijamo pčelarstvo. 2013. je više izvezeno meda iz Srbije, nego svog mesa iz Srbije goveđeg, svinjskog i pilećeg. Ovo je mnogo važna priča za Srbiju. Čitav koncept razvijanja dodate vrednosti u proizvodnji apsolutno je ostvariv u pčelarstvu i zbog toga, priča o izgradnji pogona u Rači veoma je važna, jer će na jednom mestu moći da bude sakupljanje, pakovanje, izvoz i brendiranje našeg meda”, rekao je Nedimović.

Nedimović kaže da će Ministarstvo poljoprivrede dati svoj pun doprinos tome, a naročito će promovisati priču o srpskom kvalitetu, te da se „konačno razdvoji žito od kukolja i da ono što je pravi med bude na rafovima i Srbije, a i u inostranstvu”.

Radna grupa na terenu, naglašava ministar, pokazala je dobre rezultate i jedan od fokusa upravo je borba protiv nelegalnog meda.

Nemanja Simović kaže da je „svakako očigledno” koliko vlada Srbije ceni sve što rade pćelari Bačke Topole i koliko je važno pčelarstvo za našu zemlju.

„, Povezivanje lokalnih preduzetnika i njihov zajednički nastup na tržištu, da bi bili jači nego pojedinačno i to je primer kako treba da se stimuliše i ohrabruje lokalni ekonomski razvoj, primer je za sve druge industrije šta možemo kada se ujedinimo”, rekao je poverenik Simović.
Iz ugla mog resora, Savez pčelarških organizacija je važan, mislim da je osnova razvoja Srbije lokalni ekonomski razvoj, a to se najbolje ogleda u tome što se radi- udruživanje lokalnih privrednika, preduzetnika, proizvođača i povezivanje opština kako bi se generisao razvoj za sve građane, rekao je Mirko Spasojević
Spasojević je istakao , da su prisutni ministri mnogo učinili da se sklone falsifikate meda sa tržišta, odnosno nelojalna konkurencija, i naveo podatak da Srbija ima najveći broj košnica po glavi stanovnika na planeti.
„Hvala vam na partnerstvu sa vladom, mi stojimo ovde da pomognemo sve što dolazi od vas”, rekao je predsednik Skupštine opštine Saša Srdić.

SMIRENI BAČKOTOPOLSKI OSNOVCI POSLE SITUACIJE NA IVICI INCIDENTA

Protiv trojice maloletnika – zbog maltretiranja dvanaestogodišnjeg dečaka iz Bačke Topole – vodi se postupak pred prekršajnim sudom u Subotici, potvrđeno je javnosti u tom sudu.

Pojedini učenici osnovne škole “Nikola Tesla” u Bačkoj Topoli u koju je prethodno išao maltretirani dečak, prošle nedelje su imali nameru da se organizuju i obračunaju sa đacima osnovne škole “Čaki Lajoš” koji su uznemiravali Gregora Nađa. To nam je u pismenoj izjavi potvrdila direktorka škole “Čaki Lajoš” Monika Vojter Pulai koja je istakla da je u školi “došlo do usložnjavanja situacije”.

Evo i kompletnog saopštenja ”
Dopisom Policijske stanice u Bačkoj Topoli broj 03/39/6/2-530993 od 18.04.2018.godine, a koji smo primili dana 20.04.2018. godine, obavešteni smo da je dana 25.03.2018. godine učenik G.N. trpeo vršnjačkog nasilja na sportskim terenima pored Gimnazije i ekonomske škole „ Dositej Obradović“ u Bačkoj Topoli.
Dana 25.04.2018.godine, u 13:15 časova uzeta je izjava od učenika G.N. u prisustvu direktora škole Zorice Malacko, pomoćnika direktora Monike Vojter Pulai, pedagoga škole Maje Vrkić, psihologa škole Кovač Silvije, odeljenjskog starešine Biljane Tadić i roditelja učenika.
Na osnovu prikupljenih informacija o događaju, činjenice da se nasilje dogodilo vanškolskog objekta i vanškolskih aktivnosti nije bilo osnova da se pokrene i vodi vaspitno-disciplinski postupak protiv učenika koji su vršili nasilje. Interventne i preventivne aktivnosti koje je škola preduzela su : sačinjen je Individualni plan zaštite za aktere nasilne situacije; pojačan je oprez svih zaposlenih, a posebno odeljenjskog starešine i PP službe.
Dana 27.04.2018.godine Dejana Draškić Nađ, majka učenika G.N., obavestila je odeljenjskog starešinu da je tog dana G.N. posle časova ostao da igra košarku na novonapravljenom košarkaškom terenu škole i da je tada imao konflikt sa R.M., učenikom 8b razreda.
Na osnovu uvida u video nadzor, izjava aktera konfliktne situacije i izjava prisutnih učiteljica Agbaba Sanje, Šuša Marice i Dozet Marine, konstatovano je da nije bilo fizičkog kontakta, da su se učenici sukobili zbog nepoštovanja pravila igre i da su se tom prilikom međusobno vređali i psovali. Učiteljica Agbaba Sanja je udaljila učenike iz rizične situacije i o događaju obavestila odeljenjske starešine učenika i PP službu škole. PP služba škole je organizovala radionice za učenike na temu „Nenasilna komunikacija“ i „Кonstruktivno rešavanje konflikata“, a odeljenjske starešine su nastavile da prate ponašenje učenika aktera konfliktne situacije.
Nakon ovih dešavanja škola nije imala saznanja niti je bilo prijava situacija u kojima je učenik G.N. izložen nasilju, kao i bilo kakve primedbe roditelja navedenog učenika na postupanje škole. Škola je sa roditeljima učenika sarađivala uvažavajući najbolji interes svih učenika i pronalazila najpogodnije načine za stvaranje sigurnog i podsticajnog okruženja, negovanje atmosvere saradnje, uvažavanja i konstruktivne komunikacije.
Ispravno postupanje škole u nasilnim situacijama potvrđuje prosvetni inspektor Zapisnikom o izvršenom vanrednom inspekcijskom nadzoru od 07.03.2019.godine, kao i prosvetni savetnik Školske uprave Sombor dana 08.03.2019.godine, a nakon pisanja pojedinih medija da je učenik G.N. kontinuirano trpeo nasilje u školi.
Nažalost, nakon pisanja pojedinih medija da su zakazale institucije, navođenja imena i prezimena učenika bez potrebe da se zaštiti privatnost maloletnih lica, došlo je do usložnjavanja situacije u školi. Naime, došlo se do saznanja da velika grupa učenika iz OŠ „Nikola Tesla“ želi da dođu u našu školu i da se obračunaju sa akterima spornih situacija. 
Zbog povećanog rizika za bezbednost naših učenika, o novonastaloj situaciji obavešteni su policija, direktorka OŠ „Nikola Tesla“ i Školska uprava Sombor, a odeljenjske starešine su upućene da obaveste roditelje i obave razgovor sa učenicima.

U školi koju je Gregor ranije pohađao navode da su odmah po saznanju o mogućem sukobu, reagovali. U pisanoj izjavi direktorka Osnovne škole “Nikola Tesla” Ksenija Kustudić Đukić ističe da su sa učenicima sedmih i osmih razreda održani sastanci kako bi se smanjile tenzije, a razgovarali su i sa roditeljima.

Posle svih preduzetih mera, incident se nije dogodio, navodi direktorka u saopštenju.

Dejana Draškić, majka maltretiranog dečaka, smatra da inicijativa njegovih drugara iz prethodne škole nije dobra:

“Nasilje se ne leči nasiljem. Postoje pravosudni organi koji treba da reaguju. Deco, moliću vas da to ne uradite.”

U Policijskoj upravi u Subotici, nadležnoj i za Bačku Topolu,  odgovorili su nam da je, uz školskog policajca koji je svakodnevno u školi, policija pojačala kontrole u blizini škole i da od tada nikakvi incidenti nisu zabeleženi.

NA DELU POTVRDJENA OBEĆANJA O UNAPREDJENJU SELA OPŠTINE BAČKA TOPOLA I GRADA

Akcionim planom unaprejenja života u selima opštine Bačka Topola opredeljena su, velika sredstva, za podršku razvoju kulture i infrastrukture u 2018-2019 godini.

Poverenik Srpske napredne stranke za Bačku Topolu, Nemanja Simović, poručio je, da je važno da postoji obostrana komunikacija između lokalnih samouprava i seoskih sredina, jer bez identifikovanja potreba ne mogu da se kreiraju pravci delovanja viših nivoa vlasti.

On je izrazio nadu da će ostvareni rezultati i aktivno učešće svih pojedinačnih subjekata seoskog razvoja motivisati seljane da identifikuju potrebe koje obezbeđuju ostvarenje zajedničkih interesa, uključujući i efikasno funkcionisanje infrastrukturnih sistema od značaja za kvalitetniji život građana.   Cilj je da se na osnovu prikupljenih informacija iz seoskih sredina ravnomerno rasporedila sredstva za lokalne samouprave prema prepoznatim potrebama, čime će se usmeriti njihov razvoj. Potvrdio je da posle adaptacije sale Doma kulture , počinje nastavak asfaltiranja Leninjove ulice ali asfaltiranje puta do seoskog groblja u Tomislavcima.

“Nakon nekoliko godina, shodno odluci lokalne samouprave, počelo je saniranje mosta nedaleko od Beopetrolove ,benzinske pumpe, koja se nalazi uz glavnu saobraćajnicuSubotica- Novi sad, Dosadašnje stanje je, predstavljalo veliku opasnost za sve učesnike u saobraćaju,  zbog ruinirsnosti i pravo je čudo da se most nije urušio.Ovo je samo jedna od mnogih kritičnih tačaka koje se otklanjaju na saobraćajnicama u opštini u cilju bezbednijeg saobraćaja- kaže Simović

MESNA ZAJEDNICA FINANSIRA BANKE UMESTO UDRUŽENJA GRADJANA, IZUZEV MILJENIKA KOJI SU STALNO IZDAŠNO FINANSIRANI

Danas su u prostorijama MZ Bačka Topola potpisani ugovori sa predstavnicima 43 udruženja građana, četiri više u odnosu na prošlu godinu, kojima je iz budžeta Mesne zajednice pripalo ukupno 900.000 dinara, za rad u 2019. godini. 

 Za sufinansiranje rada sportskih organizacija i klubova stigle su 22 prijave i biće podržani sa 1.200.000 dinara, dok je 2.000.000 obezbeđeno za aktivnosti dva KUD-a. 

Čast da budu počastvovani godišnjim iznosom od 5000 do 10000 dinara ima veliki broj udruženja, koja treba da doprinesu rezvoju sredine u kojoj deluju, na nezavisnim osnovama. Oni drugi, imaju mnogo više i ne moraju se brinuti kako da pokriju bankarske troškove, što je glavni zadatak ovih dobro “baždarenih”.

Dakle da bi otvorili račun i on bio funkcionalan udruženja gradjana , na mesečnom nivou, bankama su dužni da plate oko 600 dinara, pa tako računica kaže, da treba da doplate, samo za bankarske transakcije. Kako se radi o neprofitnom sektoru, za rad moraju da posegnu u svoj džep, za razliku onih u milosti kojima i pretiče. Naravno i da odrade, svojim duhom, telom i umom radnu akciju, koju će im upriličiti mesna zajednica, za rad toga što su bili velikodušni, prema njihovom udruženju. Da dovedu, što više radnika to bolje, recimo za čišćenje terena oko jezera. Obavezuju se , zakonski, da udruženja podnesu, uredno , za šta su sve potrošili recimo 5000 dinara, za godinu dana jer dogodine neće dobiti ni 5000 dinara ukoliko ne prikažu transparentno, za šta troše gradjanski novac. Da slučajno ne plate svoju kučnu struju ili tome slično novcem gradjana , kao što je to svojevremeno radjeno u Mesnoj Zajednici ili mnogo toga sličnog.

Transparentnost dodele sredstava je takodje zakonska obaveza ali ovaj put Mesne zajednice. Voleli bi da ga vidimo i ovako “post festum” da svaka zverka pokaže trag u svoje dvorište. Da ljudi vide ko je koliko novca dobio za koji program, šta taj program znači za grad Bačku Topolu, konačno na šta se trši novac gradjana ovoga mesta.Dok se to ne obelodani ostaje da se veruje na časnu reč autoritetima, možda drugačijim od autoriteta koji su nas,koliko juče, ubedjivali da je potrošnja u Mesnoj zajednici bila čista “ko duša”.

Potpisnicima je ugovore uručila predsednik Saveta MZ Bačka Topola Kornelija Mirić Namestovski,sa željom da se naredne godine pronađe način da se sredstva povećaju i sa još više finansijskih sredstava podrži rad kulturnih, sportskih i civilnih organizacija .

Želje su su ganule svakoga ko prati dešavanja u ovoj sferi jer su i lane želje bile iste a raspodela sedstava taodje ista. Jednom odsečena mera, za “veke vekova, dok vladavina traje. Čemu ond sumljati da će biti drugačije

IZGRADNJA NOVOG BAZENA DANAS POSTAJE REALNOST.

Poverenik Srpske napredne stranke za Bačku Topolu, Nemanja Simović i predsednik Opštine Gabor Kišlinder, otvorili su danas u Gradskom parku radove na gradnji zatvorenog bazena .

Poverenik Simović je istakao da će opremanjem ovog modernog sportskog objekta, koji jeporušen pa podignut iz temelja, biti omogućeno da se u njemu mogu održavati manja takmičenja a u manjem škola plivanja .

Osim bazena koji smo danas otvorili u Bačkoj Topoli, u ovom momentu sa Opštinom realizujemo još jedan projekat, reč je o finalizaciji – podizanju krova na zgradi hotela u centru Bačke Topole. Pored toga što ćegradjani dobiti bolje uslove za bavljenje plivanjem , bivši hotel će doprineti lepšij slici i funkcionalnosti grada.

Simović je je ukazao ovom prilikom da je suština politike koju opštinska politika vodi, da se kroz podršku razvoju sportske i gradanske infrastrukture, što veći broj ljudi uključi u korištenje kapaciteta grada.

“Obećali smo da ćemo prekinuti agoniju koja je trajala godinama i da ćemo umesto starog i oronulog bazena izgraditi novi.Prvo je bilo neophodno porušiti ostatke starog objekta i izbušiti nove bubnare od kojih je jedan sa termlnom vodom. Nakon toga smo pristupili izradi projektne dokumentacije na osnovu koje je rspisana javna nabavka. Danas izvođača radova uvodimo u posao sa zajedničkom željom da se ispoštuju rokovi i kvalitet izvedenih radova. Biće izgrađena tri bazena. Jedan veliki 25×21 metar, manji za školu plivanja, 12×8 metara i okrugli 6 metra prečnika sa termalnom vodom. Izgradnja će biti finansirana sredstvima budžeta opštine, a vlada Republike Srbije za izgradnju bazena uložila 60 miliona dinara. U narednom periodu očekujemo i značajna ulaganja Vlade AP Vojvodine. ” -rekao je Nemanja Simović.