1. mesto ILIJA VARGA, Apatin, 2. MESTO RAJKO POPOVIĆ, Bački Brestovac, 3. MESTOdANIJEL DRENKOVIĆ, Kevi. Takmičenje u kuvanju ribljeg paprikaša u kotliću je popularan događaj u mnogim mestima, posebno u regionima bogatim ribolovnim vodama. U Bačkoj Topoli, kao i u drugim mestima u Vojvodini, takmičenja u kuvanju fiš paprikaša su uvek dobro posećena i okupljaju ljubitelje ove tradicionalne kulinarske veštine. Učesnici se takmiče u pripremi najukusnijeg paprikaša, koristeći različite vrste ribe i tajne začine. Tako je bilo i danas na bačkotopolskom Vašarištu gde se okupilo tridesetak najboljih iz Vojvodine.

Raspaljeni kotlići, tridesetak majstora za riblje čorbe pred žirijem i nekoliko stotina posetilaca slika su sa današnjeg takmičenja na gastronomskoj, turističkoj i kulturno-zabavnoj manifestaciji organizovanoj u slavu sv Ilije i tradicionalnog takmičenja u kuvanju ribljih specijaliteta na Vašarištu Bačke Topole.
DUŠAN UZELAC, jedan od organizatora „Fish festa, kaže za “BT PUBLIC NEWS” da već je takmičenje pozivnog karaktera i ograničen je broj kotlića na 30 da bi se dobilo na kvalitetu i prostoru.
VEĆINA TAKMIČARA kažu da na “Fish fest” dolaze i kuvaju iz zadovoljsta, a da o plasmanu i ne razmišljaju, otkrivaju i “tajni sastojak”: uz dobru riblju čorbu, kažu oni, ide i kilogram i po – ljubavi.
Tajne spremanja ribljih specijaliteta od najboljih majstora za riblju čorbu i paprikaš uče gosti a posetioci su mogli da uživaju ceo dan i u kuhinji jednog od najboljih domaćih kulinara, Ivice Tereka iz Sombora.
„Imao sam samo svežeg šarana i koristim određenu papriku . Poenta je u čulu ukusa. Vodim računa da odmereno procenim situaciju gde se takmičim i kako se takmičim. Ne trpam puno paprike, zaleđenu ribu ili soma. Ne preterujem u začinima, ipak se kuva riba, ne paradajz čorba. U svemu se mora pronaći prava mera“, smatra apsolutni pobednik danšnjeg takmičenja Ivica Terek.