VUČIČ SLETEO U MOSKVU

Avion predsednika Srbije Aleksandra Vučića sleteo je u Moskvu nakon polaska iz Bakua, gde ga je na aerodromu sačekao zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Aleksandar Gruško.Avion kojim je Vučić krenuo u Moskvu kako bi prisustvovao obeležavanju Dana pobede, prethodno je bio zaustavljen u Bakuu zbog borbenih dejstava između Rusije i Ukrajine gde je sačekao odobrenje da nastavi let..

AVION u kome se nalazi predsednik Srbije Aleksandar Vučić sleteo je u sleteo je na aerodrom Vnukovo, javlja “Rusija 24”.

Predsednik Srbije stigao je u Moksvu nešto posle 16.30 časova.Avion kojim je predsednik Srbije Aleksandar Vučić krenuo u Moskvu kako bi prisustvovao obeležavanju Dana pobede, prethodno je poleteo iz Bakua.Letilica je u Bakuu čekala odobrenje za nastavak leta ka Moskvi, zbog borbenih dejstava između Rusije i Ukrajine.Prethodnih nekoliko dana aerodromi u više ruskih gradova su zatvarani zbog napada ukrajinskih dronova.

Pomoćnik predsednika Rusije Jurij Ušakov izjavio je juče da će ruski predsednik Vladimir Putin 9. maja održati bilateralne razgovore sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.

U Moskvi će 9. maja Paradom pobede biti obeleženo 80 godina od pobede nad fašizmom u Drugom svetskom ratu, a predsednik Vučić ranije je najavio da će ići u Moskvu na obeležavanje Dana pobede, uprkos svim pritiscima, i da će ponosno da predstavlja Srbiju na 80. godišnjici obeležavanja pobede nad fašizmom.