Memorijalni turnir Stevan Vilotić Ćele

Estimated read time 2 min read

Subotica, Bačka Topola, Lovćenac, Vrbas i Senta bili su prethodnih nedelju dana domaćini reprezentacijama Francuske, Sjedinjenih Američkih Država, Ukrajine, Crne Gore, Izraela i Srbije. U nedelju su odigrana tri meča za konačan plasman na 22. međunarodnom fudbalskom turniru za igrače do 19 godina. . Prvo mesto osvojila je Ukrajina koja je u finalu savladala Francusku, dok je Srbija pobedila Crnu Goru i osvojila treće mesto. U utakmicama za plasman Sjedinjene Američke Države su bile bolje od Izraela rezultatom 2:0, zatim je Srbija pobedila Crnu Goru sa 1:0, dok je u poslednjoj utakmici turnira, u finalu, Ukrajina savladala Francusku sa 1:0. Reprezentacija Srbije, kao branilac trofeja, ovaj turnir je počela pobedom protiv Amerike, zatim igrala nerešeno sa Fancuskom i konačno u borbi za treću poziciju savladala Crnu Goru. Za plasman u finale odlučila je gol razlika koja je bila na strani Francuske pa tako nerešen rezultat u direktnom duelu značio je borbu za treće mesto, koje je na kraju i osvojeno. Selektor Srbije na ovom turniru nažalost najvećeg protivnika je imao u ozledama igrača i nemogućnošću da sastavi najkvalitetniji tim koji Srbija može da ponudi, ali i pored toga omladinci Srbije pokazali su svoje neosporno fudbalsko znanje i potvrdili talenat i potencijal koje mlađe kategorije poslednjih par godina prezentuju evropskoj i svetskoj javnosti.