MILE OBRADOVIĆ / MAŠINE, “PUNOM PAROM”U REKONSTRUKCIJU ŽELEZNIČKE – TOPLO VREME NE OMETA GRADITELJE
Pored ŽELEZNIČKE STANICE , u martu 2026. godine ugovorena je i rekonstrukcija Železničke ulice, koja je oštećena tokom prethodnih radova na pruzi. Rekonstrukcija Železničke ulice u Bačkoj Topoli zvanično je ugovorena u martu 2026. godine, sa primarnim ciljem sanacije štete nastale tokom izgradnje brze pruge i staničnog objekta.Radovi su dodeljeni grupi izvođača po ceni od 7,8 miliona dinara . Glavna funkcija ovog projekta je vraćanje ulice u adekvatno stanje nakon što je ruinirana teškom mehanizacijom i radovima na vodovodnim i kanalizacionim instalacijama za potrebe železničke stanice. Na javnoj nabavci je pobedila ponuda grupe ponuđača “Stemark railroad” iz Beograda, “Panon vagon” iz Subotice i “Stepcon” iz Beograda, pa ih eto od danas kreću, “punom parom” da završe započeto. Toplo vreme, na suncu i+ 45, ne ometa neimare na svakodnevnom poslu.
“Kako je dogovoreno tako se i radi. Pored posla na železničkoj, kako bi izašli u suret stanovnicima ovog dela grada, da popravimo pokvareno i da konfor kretanja podignemo za stepenicu više radi se intezivno i na sanaciji i adaptacija stanične zgrade u Bačkoj Topoli. Podrazumeva to izvođenje radova prema projektu u cilju dovođenja stanične zgrade u funkcionalno propisano stanje u smislu izvođenja konstruktivnih, građevinskih radova, kao i vraćanje završnih obrada površina u prvobitno stanje. Funkcionalna pruga, će potpuno promeniti živote ljudima u Bačkoj Topoli, moći će da žive u Bačkoj Topoli, ali da rade u Subotici, Novom Sadu, ili čak u Beogradu, jer će moći veoma brzo i lako do svih tih destinacija, i to znači da će ovde biti promocija lokalnog biznisa, biće više turista, ljudi će više dolaziti, biće više investicija. Na taj način pokazujemo kako ulažemo u okruženje u kome živimo. Prema dogovorima svi adovi bi trebali da budu privedeni kraja do decembra.”- rekao je zamenik predsednika opštine Mile Obradović
Železnička stanica Bačke Topole građena je 1883. godine, zato što je tada otvorena pruga između Budimpešte i Zemuna.
“I zato je veoma važno da stanica bude rekonstruisana uz zahteve koje traži Zavod, i na taj način ćemo sačuvati istorijske objekte, a da budu u funkciji brze pruge.”- objasnio je Obradović