LENA ŠAMPIONKA EVROPE

Tekvondo klub “Bajša” iz Bačke Topole poslednjih godina beleži odlične rezultate, ne samo u Srbiji, već i u inostranstvu. Osnivač i trener kluba Marinko Stojaković u septembru prošle godine, na Svetskom prvenstvu u Plovdivu, osvojio je titulu vicešampiona sveta u kategoriji veterana do 80 kg. Sada na evropskom šampionatu naši takmičari Miona Ivanišević, Isidora Đurasović, Lena Avramov i Denis Stefanović pokazali su izvanredne veštine.LENA AVRAMOV je zasluženo postala šampionka Evrope! U prvom kolu pobeđuje Ukrajinku rezultatom 4:0.

Klub je osnovan 2000. godine i u svom začetku je funkcionisao samo u mestu Bajša, te je ovo bio razlog da klub nosi isto ime. Zatim se treniranje ovog atraktivnog borilačkog sporta proširilo na sale u Bačkoj Topoli i okolini, kaže Stojaković i dodaje da je ovaj kraj poznat po dobrim sportistima.

“Broj dece u klubu se održava na oko 40 aktivnih članova uz 15 rekreativaca, te možemo biti zadovoljni jer je Bačka Topola poznata kao grad sporta sa mnoštvom sportskih klubova”, objašnjava trener Marinko Stojaković i dodaje da su članovi kluba samo prošle godine nastupali na 19 takmičenja i osvojili 198 medalja.

Osvrše se na minuli evropski šampionat rečima “

“LENA AVRAMOV je zasluženo postala šampionka Evrope! U prvom kolu pobeđuje Ukrajinku rezultatom 4:0.U polufinalu je izborila napetu borbu sa predstavnicom iz Bugarske, gde je rezultat bio izjednačen, ali je nakon produžetaka pobedila.U finalu je dominantno savladala Ukrajinku jednoglasnom odlukom sudija (4:0), osvajajući tako zlatnu medalju.

MIONA IVANIŠEVIĆ je nadmoćno pobedila u prvoj borbi predstavnicu iz Bugarske, ali je nažalost u polufinalu izgubila od Ukrajinske reprezentativke, osvojivši bronzu.ISIDORA ĐURASOVIĆ je impresivno savladala protivnicu iz Ukrajine u borbi za medalju, ali je izgubila u polufinalu od predstavnice iz Bugarske, osvojivši takođe bronzu.Nažalost, DENIS STEFANOVIĆ nije uspeo da osvoji medalju uprkos dobroj borbi, gubeći u borbi za medalju od ukrajinskog reprezentativca”