TSC -VIŠE OD VEKA U SPOTSKOJ ARENI

“Naš klub gradile su generacije i generacije, sanjajući da će jednog dana dospeti u elitno takmičenje naše zemlje i da će ići i dalje od toga. Svima koji nas vole i prate, čestitam ovaj rođendan i obećavam da ćemo nastaviti da i dalje vredno radimo i ulažemo u budućnost fudbala na ovom prostoru”, izjavio je povodom 110. rođendana kluba, predsednik TSC Janoš Žemberi.

Do najvišeg ranga takmičenja u zemlji, Superlige Srbije. 

BAČKA TOPOLA – Fudbalski klub TSC, jedan od najstarijih fudbalskih klubova u našem regionu, ove godine puni 110 godina. Osnovan 1913. godine u Bačkoj Topoli kao Topolski sportski klub, najbrži razvoj TSC beleži u poslednjih desetak godina, u toku kojih je prešao put od četvrtog ranga i zonske lige, do najvišeg ranga takmičenja u zemlji, Superlige Srbije. video icon

Povodom ovog značajnog klupskog jubileja, prvi tim TSC nosiće ubuduće nove dresove, dizajnirane u čast svih koji su u prethodnim decenijama doprineli razvoju kluba.

“Naš klub gradile su generacije i generacije, sanjajući da će jednog dana dospeti u elitno takmičenje naše zemlje i da će ići i dalje od toga. Svima koji nas vole i prate, čestitam ovaj rođendan i obećavam da ćemo nastaviti da i dalje vredno radimo i ulažemo u budućnost fudbala na ovom prostoru”, izjavio je povodom 110. rođendana kluba, predsednik TSC Janoš Žemberi.

Klub je formiran 1912. a zvanično postoji od 1913. godine pod imenom Topolski Sportski Club (TSC). Tokom godina, klub je nekoliko puta menjao ime. Zvao se “JAK”, Jugoslovenski Atletski Klub, potom u Egység, pa Topolya, da bi 1974. godine pod imenom FK “AIK Bačka Topola” ušao u II Saveznu ligu SFRJ i uspešno se takmičio u njoj. Povodom proslave jednog veka od osnivanja, 2013. godine klub vraća svoj prvobitni klupski naziv – FK TSC.

Istorijski uspeh klub je ostvario u sezoni 2018/19. osvajanjem prvog mesta u Prvoj ligi Srbije i plasmanom u Superligu Srbije. Debitantsku sezonu u najjačem rangu takmičenja 2019/20. TSC završava na 4. mestu tabele i plasirao se za Ligu Evrope. U drugom kolu kvalifikacija odigran je čuveni meč TSC-FCSB iz Rumunije na kojoj je postignuto čak 12 golova.

Godine 2021. klub dobija nov stadion TSC Arenu, najsavremeniji stadion u Srbiji, koji ima 4.500 sedišta. Prema UEFA standardima, ovaj stadion je kategorije 3, što znači da može biti lokacija za međunarodne utakmice.

Tokom svoje duge istorije TSC je dao mnoge dobre igrače od kojih se neki i trenutno takmiče u klubovima svetskog ranga. U klubu iz Bačke Topole, ponikli su i igrali mnogi fudbaleri, među kojima su Laslo Lerinc, Zvezdan Terzić, Zlatko Krmpotić, Nikola Žigić, Andrija Kaluđerović, Norbert Kenjveš kao i sadašnji reprezentativac Srbije Dušan Tadić.

“Topolski Sportski Club” (TSC)

Prvi fudbalski klub u Bačkoj Topoli formiran je 1912. godine a zvanično postoji od 1913. godine pod imenom “Topolski Sportski Club” (TSC). Predsednik kluba je gospodin Janoš Žemberi, a generalni direktor je Sabolč Palađi. A tim je u sezoni 2018/2019. osvojio prvo mesto u Prvoj ligi Srbije i prvi put u istoriji plasirao se u Superligu Srbije.

You May Also Like

More From Author