POSLE DOBRE IGRE U POSLEDNJIM MINUTAMA IZGUBIO OD VEST HEMA, 1-0

Od samog starta TSC je krenuo hrabro, stvarao prilike i dobro uposlio odbranu engleskog tima. Ni Vest Hem nije bio bez šansi, ali su oba tima u svlačionicu otišla a da mrežu nisu zatresli.

Po povratku na teren nastavljena je ljuta borba koja je trajala do samog kraja meča. U samoj završnici ovog uzbudljivog duela, u 89. minutu Vest Hem stiže do pobede zahvaljujući pogotku Součeka.

Fudbaleri TSC-a su poraženi od Vest Hema u Bačkoj Topoli, minimalnim rezultatom 1:0 (0:0), u okviru petog kola grupne faze Lige Evrope.

Naredni meč TSC je igrati u gostima protiv Olimpijakosa, dok će Vest Hem dočekati Fajenord.

Žarko Lazetić, ttrener bačkotopolčana pred meč  je naglasio da njegova ekipa uvek ima velika očekivanja, bez obzira ko je protivnik i dodao da su se za predstojeći duel pripremali studiozno, kao i za svaki drugi.

– Sigurno da nada postoji i dokle god ima šansi trudićemo se da osvojimo što bolji plasman i završimo kao treći. Videćemo koliko će to biti ostvarivo. Cilj nam je da se tome približimo već sutra i da poslednja utakmica u Grčkoj odlučuje o našem prezimljavanju u Evropi – rekao je Lazetić na konferenciji za medije, preneo je klub iz Bačke Topole.

On je dodao da ekipa ima iskustvo iz prethodne utakmice protiv ovog rivala u kojoj je Vest Hem pobedio 3:1.

Uprkos dobroj igri fubalera TSC-a tokom celog meča poslednji minut je okrenuo rezultat u korist Engleza i bodovi su otišlji timu iz Londona.

Generalno, klubovi sa kojima igramo i način na koji smo se predstavili, ostavljaju prostor za zadovoljstvo. Evropske utakmice su nam pomogle da protiv Partizana i Zvezde budemo dobri. Još se privikavamo na intenzitet i način igre kakav je u evropskim klubovima. Za sada nam dajem prelaznu ocenu i verujem da će posle preostala utakmice biti i bolja – dodao je Lazetić.

TSC je i pored poraza zadržao šansu da nastavi takmičenje u evropskim kupovima. Ekipa iz Bačke Topole će u poslednjem kolu morati u gostima da pobedi Olimpijakos ako želi da na proleće igra u nokaut fazi Lige konferencija.

U drugom meču petog kola grupe A, fudbaleri Frajburga savladali su večeras na svom terenu Olimpijakos rezultatom 5:0. Tri gola za nemački klub postigao je Mihael Gregorič, koji se upisao u strelce u trećem, osmom i 36. minutu. Po jednom pogodak su dali Kilijan Sildilija u 42. i Ricu Doan u 77. minutu.

Prvo mesto na tabeli grupe A drži Frajburg sa 12 bodova, koliko ima i drugoplasirani Vest Hem. Ova dva kluba izborila su plasman u nokaut fazu Lige Evrope. Prvoplasirana ekipa će izboriti direktan plasman u osminu finala LE, dok će drugoplasirani tim igrati u šesnaestini finala ovog takmičenja.

Olimpijakos je na trećoj poziciji sa četiri boda, dok je TSC poslednji sa samo jednim bodom. Trećeplasirani tim iz grupne faze LE će igrati u šesnaestini finala Lige konferencija.

Poslednje kolo je na programu 14. decembra, a sastaće se: Vest Hem – Frajburg i Olimpijakos – TSC.